YTÜ - UZEM
UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

+90 212 383 39 11 uzem@yildiz.edu.tr

YDS (yökdil) KURSU

YDS (yökdil) KURSU

Yeterli sayıya ulaştıktan sonra ön kayıt yapanlara mail ile bilgilendirme yapılacaktır.

Programın Uygulanması İle İlgili Açıklamalar:
 • YDS (Yökdi)l (İngilizce) kursu internet üzerinden sanal-canlı sınıf aracılığı ile yapılacaktır.
 • Bu program 4 haftalık bir süre içinde, haftada 6 ders saati (2 ayrı gün Pazartesi/Cuma) ve 19:00-22:00 saatleri arasında sanal-canlı ders şeklinde planlanmıştır.
 • Eğitim faaliyetiri uzaktan eğitim yöntem ve teknikleri kullanılarak verilecektir.
 • Eğitimlerin Öğretim Yönetim Sistem (ÖYS/LMS) alt yapısı içerisinde internet tabanlı olarak sunulması esas olacaktır.

 

1 06.08.2018 Okuduğunu anlama - Kelime bilgisi 3 Saat
2 10.08.2018 Soru Çözümü 3 Saat
3 13.08.2018 Okuduğunu anlama - Kelime bilgisi 3 Saat
4 17.08.2018 Soru Çözümü 3 Saat
- 20.08.2018 Kurban Bayramı Tatili -
- 24.08.2018 Kurban Bayramı Tatili -
5 27.08.2018 Okuduğunu anlama - Kelime bilgisi 3 Saat
6 31.08.2018 Soru Çözümü - Son Hatırlatmalar 3 Saat
7 03.09.2018 Okuduğunu anlama - Kelime bilgisi 3 Saat
8 07.09.2018 Soru Çözümü - Son Hatırlatmalar 3 Saat
  09.09.2018 YDS SINAVI  
      24 Saat

 

Genel Açıklama:
 • Kurs uzaktan eğitim şeklinde olup, tabloda belirtilen saatlerde internet üzerinden canlı sınıf şeklinde olacaktır.
 • Kurs materyali kayıtlı olduğunuz uzaktan eğitim sistemi ve ek olarak mailleriniz aracılığıyla siz katılımcılara iletilecektir.
 • Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alan ayrımı yapılmayacak olup, kullanılan dokümanlarda denge kurulmaya çalışılacaktır. Alanlara has terminoloji dışında YÖKDİL ve benzeri sınavlar için ortak bir altyapı sınavda başarı için yeterli olmaktadır.
 • YDS-YÖKDİL sınavları büyük ölçüde okuduğunu anlama odaklı bir sınav olduğu için okuma metinlerini anlama, metinler üzerinde yorum yapabilme ve kelime bilgisi son derece önem arzetmektedir. Bu nedenle kursta Pazartesileri 3 saatlik seansta metin analizi ve kelime bilgisine yönelik bağlam üzerinden çalışmalar yaptırılacaktır. Cuma günü 3 saatlik seansta çıkmış soruların ayrıntılı analizi şeklinde olacaktır.

İndirim Koşulları

 • YTÜ Personeli, Öğrencileri, Mezunları ve bunların 1. derece yakınlarına (Kişinin çocukları, Kişinin annesi, babası ve eşi) %20 indirim uygulanır.
 • İndirimden yararlanmak için, kendinizin yada 1. derece yakınınızın; YTÜ Personel Kartı, YTÜ Öğrenci Kartı, YTÜ Mezun Kartı yada YTÜ Diploması evraklarından herhangi biri ve Nüfus Cuzdanı ibraz edilmelidir.
Kursiyerde Aranan Şartlar:
 • Kurs, metin analizi, kelime bilgisi arttırma ve soru çözüm üzerine yoğunlaştırılmış bir kurs olacağından katılımcıların daha önce yapılan YDS ve/veya YÖKDİL sınavlarından en az 40 almış olması gerekmektedir. Kursa başlamak için sınav belgesinin ibrası zorunludur. Böyle bir yola başvurulmasının sebebi homojen bir sınıf oluşturmak ve kursiyerlerin dersleri takibini kolaylaştırmaktır.
 • Kursiyerlerden dersler öncesi gönderilecek soruları çözmüş ve metinleri incelemiş olarak derse katılması beklenmektedir. Aksi taktirde kurstan alınacak fayda haliyle azalacaktır.

 

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim en temel anlamıyla, iletişim araçlarını kullanılarak zaman ve mekandan bağımsız olarak bireylerin eğitim almalarını sağlamaktır. Artan yoğun iş temposu, erkenden hayata atılma telaşı, geçim sıkıntısı, maddi zorluklar, seyahat engeli gibi nedenlerle eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine yeterince zaman ayıramayan bireyler için alternetif bir eğitim yöntemi olmuştur.

Yaşadıkları yerlerde eğitim olanakları kısıtlı olanların, eğitim kurumlarına ulaşma engeli olanların, mesai saatleri dışında alacakları eğitime uygun kurs bulamayan çalışan kişilerin, kişisel gelişimine zaman, mekan veya ulaşım zorluğundan dolayı vakit ayıramayan bireylerin, yada bunların dışında uzaktan eğitimi bir eğitim yöntemi olarak tercih eden kişilerin istedikleri eğitimi almalarına uzaktan eğitim kursları ile imkan sunmaktayız.

Uzaktan eğitim kurslarında eğitim materyallerine 7/24 erişilebilir ve istenildiği sayıda tekrar edilebilir. Bu yönüyle kursa katılan herbir kursiyer kendi hızında öğrenme imkanı bulmaktadır. Tartışma formları ve sanal sınıf aktiviteleri aracılığı ile eğitmenlerle ve diğer kursiyerlerle sürekli iletişim halinde olunacağı için kursiyerin kendini eğitimde yalnız hissetmesi gibi bir durum oluşmamaktadır.

Uzaktan eğitim, dünyanın her yerinde eğitim anlayışı ile bireylerin yaşam boyu eğitim sürecine büyük kolaylıklar ve olanaklar sağlamaktadır. Küreselleşen dünya içerisinde mesleki ve kişisel gelişiminizi sürekli güncel tutmak istiyorsanız uzaktan eğitim olanaklarından faydalanmamak gibi bir lüks içerisine giremeyiz. İşte bu andan itibaren Yıldız Teknik Üniversitesinde Uzaktan Eğitim platformu bilgi ve iletişim teknolojileri anlamında geniş eğitim olanaklarını siz kıymetli bireylere sunmaktadır.

Eğitim Materyalleri Nelerdir?

Uzaktan eğitim kurslarına katıldığınızda, internet üzerinden uzaktan eğitim sistemi ile eğitim materyallerine ulaşabileceğiniz adınıza tanımlanmış kullanıcı adı/şifre oluşturulur ve eposta hesabınıza gönderilir.

Uzaktan eğitim sistemine kullanıcı adı/şifre ile giriş yapıldığında katıldığınız kursa ait ders listesi ve her dersin altında; haftalık olarak uygulamanız tavsiye edilen izlence tablosu, eğitimin temelini oluşturan ders videoları, yazılı kaynaklar (pdf, doc, ppt), tartışma formu, sanal sınıf oturumları, alıştırma soruları yada sınavlar ve ödev içerikleri yer alır.

İzlence tablosunda, herbir hafta için izlenmesi istenen video başlıkları, yapılması istenen ödevler ve sanal sınıf oturumlarının tarih/saat bilgisi yer alır.

Sanal sınıf oturumlarında, eğitmen ve kursiyerler aynı anda canlı olarak ders işleme imkanı bulurlar. Sanal sınıfta; eğitmenin ses ve kamera görüntüsü, anlık mesajlaşma bölümü ve paylaşılan sunu yada ekran paylaşımı tek bir ekranda yer alır. Eğitmen kursiyerlere söz hakkı verdiğinde ekrana kursiyerin kamera görüntüsü veya sadece sesi dahil olur. Bu sayede kursiyer kabul etmesi halinde derse sesli ve görüntülü olarak katılabilir.

Sanal sınıf oturum saatleri hafta içi mesai saatleri dışında veya hafta sonu olacak şekilde belirlenir. Sanal sınıf oturumu tamamlandıktan sonra ders boyunca yapılan bütün paylaşımlar, uzaktan eğitim sisteminde video olarak yer alır. Böylece herhangi bir sebepten dolayı sanal sınıf oturumuna katılamayan kursiyerler bu videoyu izleyerek eğitimini aksatmadan devam ettirme fırsatını bulmuş olurlar.

Tartışma formları, özellikle videolu derslerde anlaşılmayan konuların gündeme getirileceği ve cevap alınacağı bölüm konumundadır. Yine eğitmenin tavsiyeleri, ödevler hakkındaki açıklamaları bu bölümde yer alır.

Nasıl Kayıt Olurum?

Uzaktan eğitim kursuna katılmak isteyenler, aşağıda belirtilen belgeleri elden, e-posta veya faks ile belirtilen adrese ulaştırarak kayıt yaptırabilirler. Son kayıt zamanı eğitimin başlangıcından 1 gün öncesine kadardır.

Kayıt için grekli belgeler;

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Ödeme dekontunun kopyası (Havele veya EFT çıktısıda olabilir) (Ödeme yapmadan önce UZEM ile görüşünüz.)
 • Çıktısı alınıp, eksiksiz doldurulmuş başvuru formu [Başvuru formu için tıklayınız]

 

İndirimden yararlanmak için, kendinizin yada 1. derece yakınınızın;

 • YTÜ Personel Kartı, YTÜ Öğrenci Kartı, YTÜ Mezun Kartı yada YTÜ Diploması evraklarından herhangi biri 
 • YTÜ Personeli, Öğrencisi veya Mezununa ait Nüfus cuzdanı fotokopisi (Yakınlığını belgelemek için gereklidir.)
Banka-Hesap Bilgileri
 • Banka: T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Beşiktaş Şubesi
 • Banka Hesap Adı: Yıldız Teknik Üniversitesi Döner Sermaye Saymanlığı
 • Banka Hesap No: 1796586-5003
 • IBAN No: TR970001000529017965865003

*Dekontun açıklama kısmına "UZEM YDS Kursu Bedeli, Kursiyerin Adı Soyadı ve T.C. Kimlik Numarası" yazmayı/yazdırmayı unutmayınız. Eksik açıklama ile yapacağınız ödemeler kayıt işlemlerinizin gecikmesine sebep olabilir.

Belgeleri Ulaştırma Şekli

1-Belgelrinizi aşağıdaki adrese elden teslim edebilirsiniz.

Yıldız Teknik Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi
Davutpaşa Yerleşkesi Kışla Binası A-1024 Esenler İstanbul
Tel : 0212 383 5545

2.Belgelerinizi aşağıdaki adreste yer alan form üzerinden yükleyerek gönderebilirsiniz.

http://uzem.yildiz.edu.tr/kayit.html

Eğitim Tarihi ve Ücreti

Eğitim Tarihi : 06.08.2018

Eğitim Süresi : 4 Hafta

Eğitim Ücreti : 350 TL İndirimli :  292 TL *Genel açıklama bölümünde yer alan, İndirim koşullarını inceleyiniz.

Eğitmen : Doç. Dr. Ahmet BAŞAL

 

ÖN KAYIT FORMU

ALO 191