YTÜ - UZEM
UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ

+90 212 383 39 11 uzem@yildiz.edu.tr

YDS STÜDYO (SON TEKRAR)

YDS STÜDYO (SON TEKRAR)

Yeterli sayıya ulaşılmıştır. T.C. Kimlik No ve e-posta adresini yazarak kayıt olan katılımcılara Sanal Sınıf katılım bilgileri mail ile göncerilecektir.

YDS STÜDYO (SON TEKRAR)

Genel Açıklama

YDS (İngilizce) STÜDYO (SON TEKRAR) İnternet üzerinden sanal-canlı sınıf aracılığı ile yapılacak olup, 30 Nisan Cuma günü 22:00-24:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Katılımcılardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

1 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak olan sınava girecek herkes başvurabilir.

Kontenjan 50 kişi ile sınırlıdır.

YDS Son Tekrar Oturumu uzaktan öğretim yöntem ve teknikleri kullanılarak, Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS/LMS) alt yapısı içerisinde internet tabanlı olarak gerçekleştirilecektir. Aşağıda yayınlana formu doldurduğunuzda, oturumdan önce mail adresinize oturuma katılım linki gelecektir.

Eğitim İçeriği

Sanal Sınıf Eğitim İçeriği

  • 1 Nisan 2018 Pazar günü yapılacak olan YDS sınavına yönelik olarak çıkmış sorular üzerinden 2 saatlik son bir tekrar olanağı.
  • Soruların ayrıntılı analizi
  • Sorular üzerinden son hatırlatmalar.
  • Kelime ve bağlamlar üzerinde lexwall.com sözlüğü üzerinden analizler.

 

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim en temel anlamıyla, iletişim araçlarını kullanılarak zaman ve mekandan bağımsız olarak bireylerin eğitim almalarını sağlamaktır. Artan yoğun iş temposu, erkenden hayata atılma telaşı, geçim sıkıntısı, maddi zorluklar, seyahat engeli gibi nedenlerle eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine yeterince zaman ayıramayan bireyler için alternetif bir eğitim yöntemi olmuştur.

Yaşadıkları yerlerde eğitim olanakları kısıtlı olanların, eğitim kurumlarına ulaşma engeli olanların, mesai saatleri dışında alacakları eğitime uygun kurs bulamayan çalışan kişilerin, kişisel gelişimine zaman, mekan veya ulaşım zorluğundan dolayı vakit ayıramayan bireylerin, yada bunların dışında uzaktan eğitimi bir eğitim yöntemi olarak tercih eden kişilerin istedikleri eğitimi almalarına uzaktan eğitim kursları ile imkan sunmaktayız.

Uzaktan eğitim kurslarında eğitim materyallerine 7/24 erişilebilir ve istenildiği sayıda tekrar edilebilir. Bu yönüyle kursa katılan herbir kursiyer kendi hızında öğrenme imkanı bulmaktadır. Tartışma formları ve sanal sınıf aktiviteleri aracılığı ile eğitmenlerle ve diğer kursiyerlerle sürekli iletişim halinde olunacağı için kursiyerin kendini eğitimde yalnız hissetmesi gibi bir durum oluşmamaktadır.

Uzaktan eğitim, dünyanın her yerinde eğitim anlayışı ile bireylerin yaşam boyu eğitim sürecine büyük kolaylıklar ve olanaklar sağlamaktadır. Küreselleşen dünya içerisinde mesleki ve kişisel gelişiminizi sürekli güncel tutmak istiyorsanız uzaktan eğitim olanaklarından faydalanmamak gibi bir lüks içerisine giremeyiz. İşte bu andan itibaren Yıldız Teknik Üniversitesinde Uzaktan Eğitim platformu bilgi ve iletişim teknolojileri anlamında geniş eğitim olanaklarını siz kıymetli bireylere sunmaktadır.

Eğitim Materyalleri Nelerdir?

Uzaktan eğitim kurslarına katıldığınızda, internet üzerinden uzaktan eğitim sistemi ile eğitim materyallerine ulaşabileceğiniz adınıza tanımlanmış kullanıcı adı/şifre oluşturulur ve eposta hesabınıza gönderilir.

Uzaktan eğitim sistemine kullanıcı adı/şifre ile giriş yapıldığında katıldığınız kursa ait ders listesi ve her dersin altında; haftalık olarak uygulamanız tavsiye edilen izlence tablosu, eğitimin temelini oluşturan ders videoları, yazılı kaynaklar (pdf, doc, ppt), tartışma formu, sanal sınıf oturumları, alıştırma soruları yada sınavlar ve ödev içerikleri yer alır.

İzlence tablosunda, herbir hafta için izlenmesi istenen video başlıkları, yapılması istenen ödevler ve sanal sınıf oturumlarının tarih/saat bilgisi yer alır.

Sanal sınıf oturumlarında, eğitmen ve kursiyerler aynı anda canlı olarak ders işleme imkanı bulurlar. Sanal sınıfta; eğitmenin ses ve kamera görüntüsü, anlık mesajlaşma bölümü ve paylaşılan sunu yada ekran paylaşımı tek bir ekranda yer alır. Eğitmen kursiyerlere söz hakkı verdiğinde ekrana kursiyerin kamera görüntüsü veya sadece sesi dahil olur. Bu sayede kursiyer kabul etmesi halinde derse sesli ve görüntülü olarak katılabilir.

Sanal sınıf oturum saatleri hafta içi mesai saatleri dışında veya hafta sonu olacak şekilde belirlenir. Sanal sınıf oturumu tamamlandıktan sonra ders boyunca yapılan bütün paylaşımlar, uzaktan eğitim sisteminde video olarak yer alır. Böylece herhangi bir sebepten dolayı sanal sınıf oturumuna katılamayan kursiyerler bu videoyu izleyerek eğitimini aksatmadan devam ettirme fırsatını bulmuş olurlar.

Tartışma formları, özellikle videolu derslerde anlaşılmayan konuların gündeme getirileceği ve cevap alınacağı bölüm konumundadır. Yine eğitmenin tavsiyeleri, ödevler hakkındaki açıklamaları bu bölümde yer alır.

Nasıl Kayıt Olurum?

1 Nisanda yapılacak olan YDS 2018 İlkbahar dönemi sınavı için sanal sınıfta son tekrar oturumu düzenlenecektir. Ücretsiz katılmak için formu doldurabilirsiniz. Kontenjanımız 50 kişiyle sınırlıdır. Sanal sınıf oturumu 30 Mart Cuma günü 22:00-24:00 saatleri arasında İnternet üzerinden düzenlenecektir.

Eğitim Tarihi ve Ücreti

Eğitim Tarihi : 30.03.2018

Eğitim Süresi : 1 Gün

Eğitim Ücreti : Ücretsiz

Eğitmen : Doç. Dr. Ahmet BAŞAL

ÖN KAYIT FORMU

ALO 191