Yıldız Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Eğitim Tarihi:
Eğtiim Süresi: 24 HAFTA
Ücret:
Görüntüleme: 10963Güncelleme: 07.02.2013 - 16:03

Türkiye’de İngilizce kursları kurlu bir yapıda verilmekte (1. Kur , 2. Kur vb.) ve bu kur süreci kursu veren kuruma bağlı olarak ileri seviye bir noktaya kişiyi taşımada en az bir buçuk sene sürmektedir.

Eğitim başladı. Kayıt alınmamaktadır.

Son kayıt tarihi : 19 Ekim 2012

 

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

Türkiye’de İngilizce kursları kurlu bir yapıda verilmekte (1. Kur , 2. Kur vb.) ve bu kur süreci kursu veren kuruma bağlı olarak ileri seviye bir noktaya kişiyi taşımada en az bir buçuk sene sürmektedir. Bu süre zarfının sonunda bile kursiyerin İngilizce’de istediği noktada olamaması çokça karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle biz kur sisteminin biraz aldatmaca olduğundan yola çıkarak daha yoğun bir kurs programı hazırladık. Bu program kesinlikle acele bir program olmayıp, yeni bir anlayışın ve pedagojik yaklaşımın ürünüdür. Kurs boyunca kursiyerlere çok yeterli bir içerik sunmakta ve onları İngilizce bombardımanına tutmaktayız. İlk dersimizden itibaren diğer kurslardan farklı olarak salt dilbilgisi konuları ve bu konularla kısıtlı üç beş yetersiz boşluk doldurma alıştırması yerine; kursumuz doyurucu konu anlatımı, çok çeşitli alıştırma türleri ve en önemlisi okuma parçaları odaklı bir anlayışı beslemektedir.

 

İngilizce öğrenmek için en önemli nokta o dilde bol okumak ve dinleme yapmaktır. Çünkü bunlar birer girdidir ve konuşma ve yazma gibi becerilerin (çıktıların) oluşması için ön koşuldur. Diğer bir ifade ile ne kadar fazla okur ve dinlerseniz; bu haliyle konuşmanıza ve yazmanıza direkt olarak yansıyacaktır.

 

6 ay gibi kısa denilebilecek bir sürede bir buçuk-iki senede kurlu sistemlerin ulaştıramadığı bir noktaya gelinebilir mi? Bu size ve bize bağlı… Sorumluluklarımızı yerine getirirsek KESİNLİKLE EVET. Biz kurum olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapacağız; sizler de uyum sağlarsanız başarmamak için en ufak bir neden bile göremiyoruz. Dil öğrenimi bir takım işidir. Bize size rağmen dil öğretme iddiasında değiliz; çabanız, emeğiniz ve inancınız olmadan bunu başaramayız. Gerçekten zaman ayırabilecek ve çaba sarfedebilecekseniz bu kursu tercih edin; yoksa para ve zaman kaybı yaşamayın… Siz azimliyseniz biz sizleri 6 aylık kurs sonunda önünüze gelen okuma parçalarını anlayabilecek, konuşmaları takip edebilecek ve bu konuşmalara katılabilecek ve çeşitli formlarda yazabilecek duruma getiriyoruz. Ayrıca KPDS ve ÜDS gibi sınavlarda ihtiyacınız olan notları alabilme noktasında da kursumuz sizlere gereken hazırlığı sağlayacaktır.

 

Unutmayın dil sürekli bir gelişim işidir. Bu nedenle “ben advance-ileri seviyedeyim” demek yetmez. Neye ve kime göre ilerisiniz??? Dolayısıyla kurs bitiminden sonrada öğrendiklerinizi pekiştirmeniz, her gün çeşitli kaynaklardan okuma ve dinleme yapmanız gerekmektedir. Bu konuda da sizeleri yalnız bırakmayıp ; sizlere rehberlik edeceğiz. Özellikle ilk ve son sanal sınıfımızda bu konulara da yer vereceğiz.

 

Eğitim İçeriği: Elementary, Intermediate, Advanced

Eğitim Planı

Kursumuz uzaktan eğitim şeklinde verilecek olup web tabanlıdır. Toplam 3 seviyeden oluşan genel İngilizce kursumuzda hedef kursiyeri başlangıç düzeyinden ileri düzeye getirmektir. Elementary seviyesinin ilk haftasından itibaren dilbilgisinin bu ilk haftadan itibaren seviyeye göre metin çözümlemeleri yapılacak ve dinleme ile desteklenecektir. Advanced seviye olan ileri düzeyde, ileri seviye dinleme, okuma ve yazma çalışmaları yapılacaktır. Bu seviye aynı zamanda TOEFL, KPDS VE ÜDS gibi üst düzey sınavlara hazırlık niteliğindedir. Haftada 2 saat belirlenen saatlerde internet üzerinden sanal sınıf ders anlatımları gerçekleştirelecektir.

 

Sizden Beklenilenler :

 • Haftalık olarak ders sunum platformuna yüklenecek olan konu anlatımları, sunumlar, egzersizler, okuma etkinlikleri ve testler gibi ders materyallerini mutlaka takip etmeniz ve günlük olarak çalışmanız.
 • Verilecek ödevleri istenilen tarihlerde bize kontrol için göndermeniz.
 • Yapılacak sanal sınıf uygulamalarına düzenli olarak katılmanız; dersi dinlemeniz ve ders materyallerinden anlamadığınız noktaları özellikle bu ortamda bizlere aktarmanız.
 • Anlamadığınız ve zorlandığınız noktaları bizlere ulaştırmanız.

 

 

Elementary
 • İngilizce’de Cümle Yapısı
 • Tenses : Simple Present- Present Continuous
 • Tenses: Simple Past –Present Perfect
 • Tenses: Diğer zamanlar
 • İngilizce’de Karşılaştırma Yapıları
 • Determiners & Quantifiers & Articles
 • Örnek Soru Çözümleri
 • Modals
 • Conjunctions
 • Relative Clauses
 • Metin İçerisinde Gramer Konuları Tekrarı
 • Sınav ve Sınav Çözümleri
 • Örnek Soru Çözümleri
Intermediate
 • İngilizce’de Cümle Yapısı
 • İngilizce’de Zamanlar ve Orta Düzey Metin Analizi
 • Modals ve Orta Düzey Metin Analizi
 • Passive Voice
 • Relative Clauses ve Orta Düzey Metin Analizi
 • Conjunctions ve Orta Düzey Metin Analizi
 • Tag Questions
 • Örnek Soru Çözümleri
 • If Clauses
 • Noun Clauses
 • Adverb Clauses
 • Metin İçerisinde Gramer Konuları Tekrarı
 • Örnek Soru Çözümleri
Advanced
 • Paragraf Çeşitleri ve Metin Türleri
 • İleri Düzey Metin Analizi
 • İngilizce Metin Yazma Alıştırmaları
 • İleri Düzey Çeviri Alıştırmaları
 • Üst Düzey Sınavlar Soru Analizleri

 

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan eğitim en temel anlamıyla, iletişim araçlarını kullanılarak zaman ve mekandan bağımsız olarak bireylerin eğitim almalarını sağlamaktır. Artan yoğun iş temposu, erkenden hayata atılma telaşı, geçim sıkıntısı, maddi zorluklar, seyahat engeli gibi nedenlerle eğitimlerine ve kişisel gelişimlerine yeterince zaman ayıramayan bireyler için alternetif bir eğitim yöntemi olmuştur.

 

Yaşadıkları yerlerde eğitim olanakları kısıtlı olanların, eğitim kurumlarına ulaşma engeli olanların, mesai saatleri dışında alacakları eğitime uygun kurs bulamayan çalışan kişilerin, kişisel gelişimine zaman, mekan veya ulaşım zorluğundan dolayı vakit ayıramayan bireylerin, yada bunların dışında uzaktan eğitimi bir eğitim yöntemi olarak tercih eden kişilerin istedikleri eğitimi almalarına uzaktan eğitim kursları ile imkan sunmaktayız.

 

Uzaktan eğitim kurslarında eğitim materyallerine 7/24 erişilebilir ve istenildiği sayıda tekrar edilebilir. Bu yönüyle kursa katılan herbir kursiyer kendi hızında öğrenme imkanı bulmaktadır. Tartışma formları ve sanal sınıf aktiviteleri aracılığı ile eğitmenlerle ve diğer kursiyerlerle sürekli iletişim halinde olunacağı için kursiyerin kendini eğitimde yalnız hissetmesi gibi bir durum oluşmamaktadır.

 

Uzaktan eğitim, dünyanın her yerinde eğitim anlayışı ile bireylerin yaşam boyu eğitim sürecine büyük kolaylıklar ve olanaklar sağlamaktadır. Küreselleşen dünya içerisinde mesleki ve kişisel gelişiminizi sürekli güncel tutmak istiyorsanız uzaktan eğitim olanaklarından faydalanmamak gibi bir lüks içerisine giremeyiz. İşte bu andan itibaren Yıldız Teknik Üniversitesinde Uzaktan Eğitim platformu bilgi ve iletişim teknolojileri anlamında geniş eğitim olanaklarını siz kıymetli bireylere sunmaktadır.

Eğitim Materyalleri Nelerdir?

Uzaktan eğitim kurslarına katıldığınızda, internet üzerinden uzaktan eğitim sistemi ile eğitim materyallerine ulaşabileceğiniz adınıza tanımlanmış kullanıcı adı/şifre oluşturulur ve eposta hesabınıza gönderilir.

 

Uzaktan eğitim sistemine kullanıcı adı/şifre ile giriş yapıldığında katıldığınız kursa ait ders listesi ve her dersin altında; haftalık olarak uygulamanız tavsiye edilen izlence tablosu, eğitimin temelini oluşturan ders videoları, yazılı kaynaklar (pdf, doc, ppt), tartışma formu, sanal sınıf oturumları, alıştırma soruları yada sınavlar ve ödev içerikleri yer alır.

 

İzlence tablosunda, herbir hafta için izlenmesi istenen video başlıkları, yapılması istenen ödevler ve sanal sınıf oturumlarının tarih/saat bilgisi yer alır.

 

Sanal sınıf oturumlarında, eğitmen ve kursiyerler aynı anda canlı olarak ders işleme imkanı bulurlar. Sanal sınıfta; eğitmenin ses ve kamera görüntüsü, anlık mesajlaşma bölümü ve paylaşılan sunu yada ekran paylaşımı tek bir ekranda yer alır. Eğitmen kursiyerlere söz hakkı verdiğinde ekrana kursiyerin kamera görüntüsü veya sadece sesi dahil olur. Bu sayede kursiyer kabul etmesi halinde derse sesli ve görüntülü olarak katılabilir. Sanal sınıf oturum saatleri hafta içi mesai saatleri dışında veya hafta sonu olacak şekilde belirlenir. Sanal sınıf oturumu tamamlandıktan sonra ders boyunca yapılan bütün paylaşımlar, uzaktan eğitim sisteminde video olarak yer alır. Böylece herhangi bir sebepten dolayı sanal sınıf oturumuna katılamayan kursiyerler bu videoyu izleyerek eğitimini aksatmadan devam ettirme fırsatını bulmuş olurlar.

 

Tartışma formları, özellikle videolu derslerde anlaşılmayan konuların gündeme getirileceği ve cevap alınacağı bölüm konumundadır. Yine eğitmenin tavsiyeleri, ödevler hakkındaki açıklamaları bu bölümde yer alır.

 

Sınavlar, uzaktan eğitim sistemi üzerinden (sertifika sınavı hariç) ve hafta sonları yapılır. Sınav sonuçları, sınavın bitiş saatinden 15 dakika sonra ilan edilir. Sınava, belirlenen saat aralıklarında (ör. 12.00 ile 23.00 arası) herhangi bir zaman katılabilinir.

Sertifika Puanı Nasıl Hesaplanır?

Eğitim sonunda Yıldız Teknik Üniversitesinde Sertifika sınavı düzenlenir. Bu sınavdan ve internet eğitimlerinden toplamda 100 üzerinden 60 ve üzeri puana sahip olan kursiyerler, Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından hazırlanmış ve resmi bir belge olan eğitim sertifikasını almayı hak kazanırlar.

 

Sertifika puanı, internet üzerinden yapılan sınav ve ödev değerlendirmelerinin %60'ı, eğitim sonunda yapılan sertifika sınavının ise %40'ı alınarak hesaplanır.

Nasıl Kayıt Olurum?

Kayıt işlemleri çözüm ortağımız Istanbul Institute tarafından gerçekleştirilmektedir.

Web Sitesi : www.istanbulinstitute.com.tr

Eğitim Tarihi ve Ücreti

Eğitim Tarihi : 20 Ekim 2012

Eğitim Süresi : 24 Hafta

Eğitim Ücreti : Eğitim ücreti ve kayıt işlemleri hakkında bilgi almak için çözüm ortağımız Istanbul Institute firmasını ziyaret edebilirsiniz.

Web Sitesi : www.istanbulinstitute.com.tr

Telefon : +90 (212) 283 24 02

ÖN KAYIT FORMU

:Katılmak istediğiniz programı belirleyiniz ve formu dolsurunuz. Eğitim başlangıcından önce sizinle iletişime geçilecektir.
:
:
:
:
:
:
:
 

SERTİFİKA PROGRAMLARI